سروشان صنعت فلزات سخت

خط ویژه

۰۲۱۹۱۰۰۶۳۶۴

ورق A283

لیست قیمت روز ورق A283 فولاد مبارکه، کره با ضخامت های مختلف

مشخصات فنی هر محصول، از جمله نوع، سایز، قیمت ، استاندارد در لیست زیر آورده شده است.

کاربرد ورق فولادی | آلیاژی A283 در صنایع اصلی نظیر:

مخزن سازی، نفت، گاز، پتروشیمی و قطعات صنعتی

ورق A283

راهنمای خرید ورق A283

افرادی که در صنعت مشغول به کار هستند، به احتمال زیاد اسم ورق a283 یا A36 را بارها شنیده باشند. ورق های فولادی انواع مختلفی دارند. ورق های فولادی در درصد و مقدار هر کدام از عناصر سازنده، با هم تفاوت دارند. یکی از ورق های فولادی پرکاربرد، ورق a283 می باشد. این ورق ها دارای استحکام کششی متوسط و پایین هستند. همچنین این ورق ها قابلیت جوشکاری دارند، به همین دلیل از آن ها در ساخت مخازن تحت فشار استفاده می کنند. این ورق ها دارای مشخصات و کاربرد های منحصر به فردی می باشند. در ادامه متن اطلاعات جامعی را در رابطه با این ورق ها در اختیار شما می گذاریم.

 

ورق a283

 

ورق a283 چیست ؟

ورق a283 یک نوع ورق فولادی می باشد که در خانواده فولاد کم کربنی قرار دارد. این نوع ورق ها با هدف ساخت و ساز طراحی شده اند. ورق a283 بسیار خاص می باشند و کاربرد های زیادی در صنعت دارند. این ورق ها معمولا در سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین دارای گرید های مختلفی می باشند که هر کدام از گرید ها، کاربرد های مخصوصی دارند. از این نوع آلیاژ، محصولات فولادی، ورق های فولادی، لوله های فولادی، کویل فولادی و… ساخته می شود. این ورق ها به ورق مخزنی مشهور هستند. جهت استعلام قیمت ورق a283 می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و آن ها را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

مطالعه بیشتر ورق a537 برای ساخت مخازن تحت فشار

خواص فیزیکی ورق a283

ورق a283 در سایز ها و ضخامت های مختلفی تولید می شود. معمولا این ورق های در ضخامت های ۴ تا ۱۲۰ میلی متر برش داده می شوند. همچنین طول آن ها در محدوده ۲۵۰۰ تا ۲۴۰۰۰ میلی متر و عرض آن ها در محدوده ۱۱۰۰ تا ۲۴۰۰ میلی متر قرار دارد. شما می توانید به دلخواه خود طول و عرض این ورق ها را سفارش دهید. فروش این ورق ها معمولا بر حسب وزن آن ها می باشد. نقطه ذوب این ورق ها ۲۷۵۰ درجه فارنهایت می باشد و چگالی آن ها حدود ۷.۹ گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. ضریب حرارتی ورق a283 6.7 می باشد. این ورق دارای مدول الاستیسیته تنش ۳۰ و مدول الاستیسیته پیچ خوردگی ۱۱ می باشند.

این ورق ها برای تولید، ابتدا باید در دمای ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد گرم شوند و سپس ورق ها وارد خط نورد می شوند. این خط از چندین غلتک پرفشار تشکیل شده است. با گذشت ورق از این غلتک ها، به ضخامت مورد نیاز خود می رسند.

 

خرید ورق A283

 

مشخصات ورق a283

ورق a283 یکی از انواع ورق های فولادی پرکاربرد می باشد که در خاورمیانه مصرف زیادی دارند. این ورق ها دارای مقدار کم کربن می باشند. این ورق ها با توجه به عناصر سازنده شان، دارای قابلیت جوشکاری، برشکاری و ماشینکاری می باشند. مقاومت کششی این ورق ها کم می باشد. همچنین این ورق ها در مقابل خوردگی مقاومت هستند. امروزه انواعی از این ورق با روکش گالوانیزه ساخته شده اند که در مقابل خوردگی مقاومت آن ها بسیار بالا رفته است. بنابراین اگر از ان ورق ها در محیط های شیمیایی استفاده می کنید، بهتر است از نوع روکش دار آن ها استفاده کنید. در جوشکاری این ورق ها از کم هزینه ترین و ساده ترین روش ها استفاده می شود. بعضی از مناسب ترین روش های جوشکاری آن عبارت اند از: جوشکاری اکسی استیلن، جوشکاری قوسی با گاز محافظ، جوشکاری قوسی با الکترود روکش دار و… .

مطالعه بیشتر ورق st37 کاربرد در ساختمان سازی

بررسی فنی ورق و تفاوت گریدهای مختلف آن

ورق a283 استحکام کششی متوسط و پایینی دارد. این نوع ورق در ۴ گرید مختلف تشکیل می شود. این ۴ گرید مختلف تقریبا در مقدار کربن سازنده با هم تفاوت دارند.

گرید A: مدل گرید A دارای استحکام کششی ۴۵۰-۳۱۰ مگاپاسکال می باشد. مقدار کربن سازنده آن ۰.۱۴ درصد می باشد.

گرید B: مدل گرید B دارای استحکام کششی ۴۰۵-۳۴۵ مگاپاسکال می باشد. مقدار کربن سازن آن ۰.۱۷ درصد می باشد.

گرید C: مدل گرید C دارای استحکام کششی ۴۴۵-۳۸۰ مگاپاسکال می باشد. مقدار کربن سازنده آن حدود ۰.۲۴ درصد می باشد. پر مصرف ترین نوع ورق a283، گرید C می باشد. به دلیل افزایش مقدار کربن آن ها، سختی بیشتری نسبت به دو گرید قبلی دارند، اما قابلیت جوشکاری آن ها کم می باشد.

گرید D: مدل گرید D دارای استحکام کششی ۵۱۵-۴۱۵ مگاپاسکال می باشد. مقدار کربن سازنده آن حدود ۰.۲۷ درصد می باشد.

گرید D نسبت به سایر گرید ها بیشترین مقدار کربن را دارد، بنابراین بیشترین سختی و مقاوم را دارد. همچنین گرید A کمترین مقدار کربن سازنده را دارد. بنابراین کمترین مقاومت را دارد. ذوب ورق های فولادی با استفاده از روش های مختلفی همچون کوره الکتریکی انجام می شود. عملیات حرارتی ورق a283 در دمای ۱۶۵۰ درجه فارنهایت نرمالیزه می شود. این ورق ها در کوره باید به آهستگی خنک شوند. همچنین باز پخت این ورق ها در دمای ۱۵۵۰ تا ۱۸۰۰ درجه فارنهایت انجام می شود. این ورق جهت ساخت نهایی باید تحت یک سری آزمایش های کششی قرار گیرند.

A283 Grade C steel plate Chemical composition

Cu (Min.) Cooper steel S P Mn Si C
۰.۲ ۰.۰۴ ۰.۰۳۵ ۰.۹ ۰.۱۵-۰.۴۰ ۰.۲۴

A283 Grade A steel plate Chemical composition

Cu (Min.) Cooper steel S P Mn Si C
۰.۲ ۰.۰۴ ۰.۰۳۵ ۰.۹ ۰.۱۵-۰.۴۰ ۰.۱۴

 

A283 Grade D steel plate Chemical composition

Cu (Min.) Cooper steel S P Mn Si C
۰.۲ ۰.۰۴ ۰.۰۳۵ ۰.۹ ۰.۱۵-۰.۴۰ ۰.۲۷

 

همانطور که مشاهده می فرمایید مهم ترین دلیل به وجود آمدن گرید های مختلف این ورق (A283 Gr C -A283 Gr D – A283 Gr A) تغییر در مقدار کربن است، که در نتیجه ی افزایش کربن، ورق به سختی بالاتری دست پیدا می کند و همینطور این افزایش مقدار، باعث بالا رفتن قابلیت عملیات حرارتی ورق A283 می شود.

مطالعه بیشتر ورق st37 کاربرد در ساختمان سازی

بیشتر بدانید

ورق A283 Gr C، مطابق با استاندارد ASTM آمریکا. ASTM در واقع یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سازمان‌های بین‌المللی توسعه‌دهنده استاندارد در این زمینه است.

ورق فولادی A283 با کیفیت و گریدهای مختلف نظیر A283 Gr A و A283 Gr D نیز تولید می شود.

در این میان ورق A283 Gr C در قیاس با سایر این کیفیت و گریدها در خاورمیانه مصرف چشم گیری دارد و از ورق های پرمصرف و حائز اهمیت در صنعت داخلی به شمار می رود.

ورق آلیاژی A283 در ابعاد و ضخامت های گوناگون تولید و عرضه می شود. تنوع عرض ورق فولادی A283 در ۱۵۰۰،۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ میلی متر (۱.۵ / ۲ / ۳ متر) است.

ورق A283 Gr C دارای خاصیت ماشینکاری، جوشکاری و شکل پذیری بسیار مناسبی است.

 

کاربرد ورق A286

کاربرد ورق های A283 در صنعت

ورق A283 Gr C تولید داخلی (شرکت فولاد مبارکه)، کشورهای شرق آسیا (چین و کره جنوبی) و کشورهای اروپایی (اوکراین، بلژیک و آلمان) در صنایع کشورمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق A283 Gr C دارای تنش تسلیم ۲۰۵Mpa برای تمام ضخامت ها و تنش کششی min: 380Mpa و max: 515Mpa می باشد.

در ضمن Elongation یا قابلیت تطویل در ورق فولادی A283 Gr C، حداقل ۲۵% و برای ضخامت های زیر ۶۰۰ میلی متر و ۲۳% برای ضخامت بالای ۶۰۰mm است.

ورق A283 در صنایع اصلی نظیر: مخزن سازی، نفت، گاز و پتروشیمی و دیواره ماشین آلات و قطعات صنعتی استفاده ی بسیار زیادی دارد.

مطالعه بیشتر ورق a537 برای ساخت مخازن تحت فشار

در جدول های زیر می توانید ترکیبات شیمیایی گریدهای مختلف ورق A283 را مشاهده فرمایید؛

همانطور که گفتیم ورق مخزنی در صنعت دارای کاربرد های زیادی می باشد. این ورق ها در برابر فشار مقاومت زیادی دارند و به همین دلیل در صنعت بسیار محبوب می باشند. این ورق ها در صنعت های نفت و گاز، ساخت قطعات صنعتی، صنعت کشتی سازی، صنعت اسکله سازی، صنعت پتروشیمی، ساخت مخازن، ساخت تانکر، ساخت پل و تاسیسات و… استفاده می شوند. گرید C نسبت به سایر گرید ها بسیار پرکاربرد تر می باشد.

استحکام تسلیم یا تنش تسلیم (Yield stress):

در جامدات به میزان تنش مربوط به انتهای بخش خطی منحنی تنش-کرنش در آزمون کشش تک‌محوره و در سیالات (غیرنیوتنی) به مقدار تنشی که با کاهش آن سیال رفتار شبه جامد (تغییرشکل ناپیوسته) پیدا می‌کند گفته می‌شود.

کشش (tension):

در علم فیزیک به اندازهٔ نیروی کششی اعمال شده به وسیله یک طناب، کابل، زنجیر و موارد مشابه آن‌ها به یک جسم دیگر گفته می‌شود. کشش متضاد فشار است.

قیمت ورق A283

یکی از سوالات رایج کاربران در رابطه با قیمت ورق a283 می باشد. قیمت این ورق ها متغیر می باشد و دچار نوسانات زیادی هستند، بنابراین قیمت آن را نمی توان مشخص کرد. این ورق ها در کارخانه های اکسین اهواز و فولاد مبارکه تولید می شوند. قیمت این ورق ها بستگی به ابعاد، ضخامت، کارخانه سازنده، گرید و… دارد. جهت اطلاع از دقیق ترین قیمت این ورق ها، می توانید به صورت تلفنی، اینترنتی یا حضوری با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از قیمت های آن اطلاع یابید. مشاهده لیست قیمت ورق a283

جهت حصول اطمینان مشتریان گرامی ،شرکت فولاد سخت تمامی فولادهای آلیاژی را با سرتیفیکیت و آنالیزهای معتبر عرضه می کند. برای آگاهی از لیست محصولات و قیمت روز ورق A283 و همچنین برای دریافت مشاوره تخصصی متالوژی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کادر فنی ما، آماده ی ارائه مشاوره ی تخصصی به مشتریان و همکاران گرامی جهت بهترین اتنخاب در امر خرید می باشند. همچنین برای ارتباط بیشتر می توانید به کانال تلگرام فولاد سخت بپیوندید.

ورق A283 Gr C - A283 Gr D - A283 Gr A | قیمت روز ورق A283

A283 Gr C – A283 Gr D – A283 Gr A

راهنمای خرید ورق A283

ورق A283 یکی از محصولات فولادی است که در بسیاری از صنایع به واسطه ویژگی‌های خاص خود از جمله مقاومت مناسب در برابر فشار و خوردگی، و همچنین قیمت نسبتاً مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برای خرید هر محصولی، شناخته شدن ویژگی‌ها، معایب و مزایا، و نکاتی که در فرایند خرید باید به آن‌ها دقت کرد، از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راهنما به بررسی این نکات و همچنین سوالات متداول در مورد ورق A283 می‌پردازیم.

 1. تعیین نیاز: قبل از خرید، باید مطمئن شوید که ورق A283 برای پروژه یا کاربرد مورد نظر شما مناسب است. این ورق در چهار رده کیفی، A، B، C و D عرضه می‌شود که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارد.
 2. انتخاب تامین‌کننده مناسب: همیشه از تامین‌کننده‌ای که سابقه و تجربه دارد و محصولات با کیفیت عرضه می‌کند، خرید کنید. از تامین‌کننده برای ارائه مشخصات فنی و گواهی‌نامه‌های مرتبط با ورق خواسته شود.
 3. بررسی قیمت: همچنین قیمت نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب ورق مناسب است. اما همیشه به یاد داشته باشید که کیفیت بالا ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.
 4. درخواست نمونه: قبل از خرید بزرگ، از تامین‌کننده درخواست نمونه کنید تا از کیفیت ورق مطمئن شوید.
 5. توجه به جزئیات فنی: مانند ضخامت ورق، ابعاد، و ویژگی‌های مکانیکی مانند مقاومت کششی.

سوالات متداول در مورد ورق A283

 1. ورق A283 مناسب چه کاربردهایی است؟
  • ورق A283 به ویژه برای سازه‌های فلزی، تجهیزات نفتی و گازی، و قطعات ماشین‌آلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. آیا ورق A283 برای محیط‌های خورنده مناسب است؟
  • این ورق دارای مقاومت مناسبی در برابر خوردگی است، اما بسته به شرایط محیطی ممکن است نیاز به پوشش یا تیمار خاصی داشته باشد.
 3. چه تفاوتی بین رده‌های مختلف A283 مانند A, B, C و D وجود دارد؟
  • هر رده مبتنی بر مقاومت کششی متفاوتی طراحی شده و بر اساس نیازهای خاص پروژه‌ها باید یکی از این رده‌ها را انتخاب کرد.
 4. آیا ورق A283 قابل جوشکاری است؟
  • بله، یکی از ویژگی‌های برجسته ورق A283، قابلیت جوشکاری آسان آن است.

امیدوارم این راهنما و سوالات متداول به شما در فرایند خرید ورق A283 کمک کند. در اامه لیست قیمت محصولات را مشاهده می کنید

لیست قیمت: ورق A283

راهنمای خرید از شرکت فولاد سخت

پس از استعلام و بررسی قیمت محصول توسط شما با توجه به لیست قیمت قرار داده شده در سایت، کارشناسان فروش فولاد سخت، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش شما را در به صورت پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد حمل و نقل فولاد سخت سفارش شما را ثبت می کند؛ بعد از تاييد قيمت كرايه توسط شما مشتری گرامی، طبق زمان‌بندی مذکور، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری، اقدامات لازم را اجرا می کند.

چند نکته در هنگام خرید

 • مشخصات فنی هر محصول، از جمله نوع، سایز، حالت، استاندارد، قیمت در لیست قیمت‌ها آورده شده است.
 • با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان فولاد سخت در تماس باشید
جهت خرید این محصول به فروشگاه آنلاین مراجعه کنید.
استعلام سریع قیمت